VIDEO / Kakvo nam se nevrijeme približava: U Sloveniji padale “grudve” leda, u Istri pijavica iznad mora

Ajdovščina danas / Foto: Simona. Č.

Vrlo snažno nevrijeme s jakim pljuskovima, vjetrom i tučom zahvatilo je zapad Slovenije gdje je pala tuča/led veličine jajeta.

Jutros, jake oluje i u Švicarskoj, Njemačkoj te Austriji.

Jaka oluja jučer je pogodila Balearsko otočje i Kataloniju u Španjolskoj. U Majorki je ozlijeđeno nekoliko ljudi u jakim udarima vjetra. U lukama je oštećeno više plovila. Padala je i tuča, a na ulicama su se stvarale bujice.

Oluje su ovoga ljeta pogodile mnoge dijelove Europe i nanijele golemu štetu.

Promjena vremena iza podne već je stigla u Istru. Grmljavina i kiša još su prije par sati zahvatile Poreč i Umag, javio je Istramet.

Neverin je objavio kako je u tom dijelu Hrvatske zabilježeno 25.000 munja u samo dva sata. Istramet je javio i kako se kod Rovinja pojavila velika pijavica.

Jaka Đenovska ciklona Bosni Hercegovini se lagano približava sa zapada. Donijet će danas poslijepodne, a glavninom večeras, zapadu, jugozapadu te dijelom centralnoj i sjeverozapadnoj Bosni većinom jaku kišu i grmljavinu. Jače kiše i grmljavine će biti i diljem Hercegovine večeras, javlja BHmeteo.ba.

Lokalno je moguće nevrijeme sa većinom količinom kiše za kratko vrijeme, led i jak vjetar.

U ostatku zemlje nešto mirnije vrijeme poslijepodne i večeras uz samo lokalno i prolazno pojavu kiše u manjim količinama. Najviše padavina od Đenovkse ciklone je rezervisano za jug i zapad naše zemlje.

Više na istu temu