Gradačac: U zahvalost braniteljima BiH podignut spomenik visine 16 metara

U okviru priprema za svečano otvorenje spomenika braniteljima Bosne i Hercegovine, koje će biti upriličeno 20. augusta u Gradačcu, premijer Tuzlanskog kantona primio je danas u posjetu predsjednika Patriotske lige Gradačac Tasina Okića.

Kako je rekao predsjednik Okić, radi se o spomeniku visine oko 16 metara, koji će biti lociran na području Gradačca koja dominira cijelim ovim krajem, a njegov cilj je da oda priznanje i zahvalnost svim braniteljima Bosne i Hercegovine.

Premijer Gutić i ministri su podržali ovu ideju ističući historijski značaj i važnost educiranja mladih generacija, kojima će se, između ostalog, na ovom lokalitetu moći prenositi znanje i činjenice iz obrambeno – oslobodilačkog rata.

Govoreći o samoj manifestaciji i otvorenju spomen obilježja, premijer je istaknuo da će Vlada, u skladu sa mogućnostima, u narednom periodu podržati ovu aktivnost.

(Tuzlainfo.ba)

Više na istu temu