Započeti radovi na sanaciji i energetskoj obnovi objekta MZ Mramor

Grad Tuzla je, putem Službe za komunalne poslove, izgradnju i poslove mjesnih zajednica, započeo radove na sanaciji i energetskoj obnovi objekta Mjesne zajednice Mramor, smještenog u naselju Marići.

Kako su naveli cilj projekta je unapređenje uslova za rad Mjesne zajednice i Matičnog ureda, te podizanje kvaliteta usluga koje se pružaju građanima.

Projektom je predviđena potpuna zamjena krovne konstrukcije i pokrova, uz ugradnju hidro i termo izolacije, zatim zamjena unutrašnje i vanjske stolarije termo-izolacionom PVC stolarijom, postavljanje novih keramičkih obloga u sanitarnim čvorovima i hodnicima, te termoizolacija vanjskih zidova sa završnom fasadom.

Energetska obnova ovog objekta omogućit će smanjenje potrošnje energije i troškova grijanja, a istovremeno poboljšati uslove rada i boravka u prostorijama Mjesne zajednice i Matičnog ureda. Radovi su započeli u aprilu, a planirani završetak je do kraja juna 2025. godine.

Više na istu temu