Policijski službenici Policijske stanice Istok u Tuzli, jučer su tokom redovne kontrole saobraćaja u Ulici Izeta Sarajlića, zatekli mladića koji je upravljao vozilom bez važeće vozačke dozvole.
Radi se o osobi inicijala D.I., rođenoj 2004. godine iz Tuzle, koji je upravljao putničkim vozilom marke “Fiat”.
Kako navode iz MUP-a TK, provjerom u službenim evidencijama, utvrđeno je da D.I. nikada nije stekao pravo na upravljanje motornim vozilima. Dodatno, uvidom u Registar novčanih kazni ustanovljeno je da se protiv njega vodi više evidencija o neplaćenim novčanim kaznama zbog saobraćajnih prekršaja.
S obzirom na to da je prekršio više odredbi Zakona o osnovama bezbjednosti saobraćaja na putevima u BiH, policijski službenici su privremeno oduzeli vozilo kojim je upravljao.
Iz Policijske stanice Istok navode da se daljnji rad na dokumentovanju ovog slučaja nastavlja.