Prvenstvo BIH za košarkašice: Jedinstvo poraženo u kantonalnom derbiju

by nedim
| 9:19

Kantonalni derbi košarkašica, koji su sinoć u okviru 18. kola Prvenstva BIH odigrale ekipe RMU Banovići i Jedinstvo Tuzla, pripao je domaćinu sa konačnih 71:56.

Banovićanke su nakon prve četvrtine (13:13) bile u konstantnom vodstvu, dok su Tuzlanke uporno pokušavale stići tu prednost i bile “u utakmici” do posljednjih pet minuta susreta. Povreda Zerine Kurtić počekom drugog poluvremena i peta lična greška u ranoj fazi posljednje četvrtine na najbolju igračicu Hidić, za Jedinstvo je bio preveliki hendikep da bi ušli u neizvjesnu završnicu.

U pobjedničkoj ekipi dominirala je Anđela Šipka sa 23 postignuta poena, dok je kod Jedinstva Ajla Hidić brojala do 22.

Ekipa RMU Banovići u posljednja četiri kola će se boriti za ulazak među šest najboljih ekipa i play off, a Jedinstvo za pobjedu ili dvije koje im garantuju opstanak u društvu najboljih bh. ekipa. /Tuzlainfo.ba/