Povodom stravičnog zločina koji se ne pamti u ovom gradu, građani Gradačca danas će tačno u 12 sati izaći na proteste.
– Pozivamo sugrađane i sugrađanke da u subotu u 12 sati dođu na Trg Alije Izetbegovića i pridruže se našem spontanom protestnom okupljanju s ciljem osude svih oblika nasilja – napisala je na društvenim mrežama u ime neformalne grupe građana Nerma Šarić.
Danas u 17.00 sati će se održati i vanredna sjednica Gradskog vijeća Gradačac na kojoj će se razmatrati sigurnosna situacija na području grada Gradačac.
Podsjećamo, ishod masakra u Gradačcu, koji je počinio Nermin Sulejmanović, okončan je sa tri ubijene i tri ranjene osobe, nakon čega je Sulejmanović počinio samoubistvo.
Od sutra u ovom gradu traje trodnevna žalost.