Atletičari Slobode u Zenici osvojili 16 medalja

by Tuzla Info
| 21:05

U Zenici je proteklog vikenda održano Pojedinačno prvenstvo BiH u atletici za juniore, na kojem je nastupilo više stotina takmičara iz svih bosanskohercegovačkih atletskih klubova.

Atletičari AK Sloboda Tehnograd bili su izuzetno uspješni sa ukupno osvojenih 16 medalja.

U nedjelju su titule državnih juniorskih prvaka za 2023. osvojili Bakir Musić u trci na 200 m sa novim ličnim rekordom 22:49 sekundi, te muška štafeta AK Sloboda – Tehnograd 4×400 m – Baković Bakir, Džinić Enes, Džinić Alija, Musić Bakir sa vremenom 3:30,06, saopćeno je iz Ak Sloboda Tehnograd.

Prvog dana ovog prvenstva Bakir Baković je u svojoj grupi bio prvoplasirani sa vremenom 11.11s, a kasnije u finalnoj trci je završio na prvoj poziciji sa vremenom 11.03 sekundi i osvojio je titulu prvaka BiH u trci na 100m.

U istoj trci u polufinalu Alija Džinić je završio prvi u svojoj polufinalnoj grupi s rezultatom 11,39 sekundi. U finalu je ponovio isti rezultat što mu je bilo dovoljno za drugu poziciju.