Gradačac: Tuzlanski derbi bez pobjednika, Sloboda utakmicu završila s igračem manje

by nedim
| 18:53

Utakmica 3. kola Premijer lige BiH u kojoj su se u Gradačcu sastali Tuzla City i Sloboda završena je nepopularnim rezultatom 0:0, koji je kada se u obzir uzme ono što su prikazale obje ekipe i najrealniji ishod ovog duela.

Na lošem terenu i velikoj vrućini obje ekipe su pokazale borbenost, ali ne i igru koja bi zadovoljila navijače.

U prvom poluvremenu vidjeli smo četiri žuta kartona bez i jedne ozbiljnije šanse.

Jedino vrijedno spomena je pokušaj Jusića za Slobodu nakon cenatršuta Maksimovića u 32. minuti i lukav pokušaj Mišića na drugoj strani nakon prekida u 19. minuti meča.

Početkom drugog poluvremena atraktivan pokušaj Komazeca škaricama u 52. minuti, ali Fejzić se nije dao iznenaditi na golu Tuzla Citya.

Nakon toga dosta tvrda utakmica bez pravih i konkrentih prilika uz dosta borbe na sredini terena, a Sloboda od 75. minute ostaje sa igračem manje nakon što je Kurtalić dobio drugi žuti karton.

Ipak do kraja utakmice nije bilo golova i remijem 0:0 okončan je prvi tuzlanski derbi ove sezone.

Sloboda koja je danas izgledla puno bolje nego u Širokom Brijegu u narendom kolu dočekuje Borac, dok Tuzla City gostuje Željeznučaru.

TUZLA CITY – SLOBODA 0:0

TUZLA CITY: Fejzić, Šukilović, Nukić, Smajlagić, Leonard, Kuzmanović, Karjašević, Čeliković, Mišić, Mehidić, Mendeš.

SLOBODA: Erić, Jusić, Devedžić, Maksimović, Mehmedović, Komazec, Kurtalić, Osmić J., Kapetanović, Osmić M., Delić.

Standings provided by SofaScore LiveScore