Izbor sportiste TK: U 2021. godini najbolji Alen Ovčina, Edina Selimović, Stefani Krešić i Nikola Drobnjak

by nedim
| 18:30

Stefani Krešić i Nikola Drobnjak u konkurenciji pojedinačnih, te Alen Ovčina i Edina Selimović u konkurenciji ekipnih sportova, proglašeni su najboljim sportistima Tuzlanskog kantona u 2021. godini, na večeras održanoj manifestaciji u organizaciji Sportskog saveza Tuzlanskog kantona.

Stefani Krešić (Karate klub Do Tuzla) u 2021. godini je osvojila Zlatnu medalju na Svjetskom WKF Kupu u Poreču u kategorij seniora do 21 godine i srebrenu medalju na Svjetskom WKF kupu u Veneciji, te postala državana prvakinja u svojoj kategoriji, dok je Nikola Drobnjak (KBV Flek Tom Cat) osvojio srebrenu medalju na Svjetskom prvenstvu u kick boxu u Italiji.

Alen Ovčina je rukometaš Slobode iz Tuzle, osvajač Kupa BIH i član našeg rukometnog tima na Evropskom prvenstvu 2022. Na kojem na žalost nije upisao nastup, jer je pred samo prvenstvo bio pozitivan na koronavirus, dok je Edina Selimović iz Gračanice jedna od najboljih igračica naše odbojkaške reprezentacije sa kojom je osvojila CEV srebrenu ligu i nastupina na prvom Evropskom prvenstvu za našu odbojkašku reprezentaciju.

 

Nagrađeni u ekipnim sportovima su:

NAJUSPJEŠNIJI KADET/KADETKINJA U EKIPNIM SPORTOVIMA:

Milica Dragičević, Košarkaški klub RMU Banovići

Renato Čajić, Rukometni klub „Sloboda“ Tuzla

Alem Hadžić, Rukometni klub „Konjuh“ Živinice

 

NAJUSPJEŠNIJI JUNIOR/JUNIORKA U EKIPNIM SPORTOVIMA:

Nastja Ilić, Odbojkaški klub „Sloboda“ Tuzla

Dajana Ibrić, Košarkaški klub RMU Banovići

Edvin Dželilović, Rukometni klub Gračanica

 

NAJUSPIJEŠNIJI TRENER U EKIPNIM SPORTOVIMA:

 

Armin Dervišević, Odbojkaški klub „Sloboda“ Tuzla

Slaviša Ožegović, Košarkaški klub RMU Banovići

Davor Kadić, Rukometni klub „Konjuh“ Živinice

 

NAJUSPJEŠNIJE EKIPE:

Ženski košarkaški klub RMU Banovići

Rukometni klub „Sloboda“ Tuzla

Odbojkaški klub „Sloboda“ Tuzla

 

NAJUSPJEŠNIJI SENIOR/SENIORKA U EKIPNIM SPORTOVIMA:

Haris Delalić, Košarkaški klub „Sloboda“ Tuzla

Emir Suhonjić, Rukometni klub „Sloboda“ Tuzla

Maida Lačić, Ženski Košarkaški klub RMU Banovići

 

Nagrađeni u pojedinačnim sportovima su:

 

NAJUSPJEŠNIJI KADET/KADETKINJA U POJEDINAČNIM SPORTOVIMA:

Kenan Dračić, Plivački klub „Zmaj Alpamm“ Tuzla

Amela Mehmedović, Biciklistički klub „Zmaj od Bosne“ Tuzla    

Bakir Musić, AK „Sloboda Tehnograd“ Tuzla

Lamija Softić, KBS „Tuzla“ Tuzla

 

NAJUSPJEŠNIJI JUNIOR/JUNIORKA U POJEDINAČNIM SPORTOVIMA:

Ema Lovrić, Stonoteniski klub „Kreka“ Tuzla

Melina Ibrahimović, Karate klub „DO“ Tuzla 

Edhem Vikalo, AK „Sloboda Tehnograd“ Tuzla

Ena Baltić, Teniski klub „Sloboda“ Tuzla   

Nejla Muradbegović, Klub ritmičko sportske gimnastike „Sloboda“ Tuzla

 

NAJUSPIJEŠNIJI TRENER U POJEDINAČNIM SPORTOVIMA:

Vanessa Tinjić, Klub ritmičko sportske gimnastike „Sloboda“ Tuzla

Una Selman-Žilić, KBS „Tuzla“ Tuzla

Hajrudin Trle, Biciklistički klub „Zmaj od Bosne“ Tuzla

Željko Zombra, KBS „ORKKA“ Lukavac  

Mirza Mulahasanović, Teniski klub „Sloboda“ Tuzla   

 

NAJUSPJEŠNIJI SENIOR/SENIORKA U POJEDINAČNIM SPORTOVIMA:

Maida Beganović, Bokserski klub “Soda“ Lukavac

Sadin Mulahalilović, Karate klub „Zmaj“ Gradačac

Sandro Krešić, Karate klub „DO“ Tuzla 

Haris Muradbašić, KBS „ORKKA“ Lukavac

Nagrađeni u konurenciji sportista osoba sa invaliditetom:

NAJUSPJEŠNIJI  POJEDINCI U KONKURENCIIJI OSOBA SA INVALIDITETOM

Enes Kamberović, KIK „Zmaj“ Gradačac

Safeta Jagodić, Streljački klub osoba sa invaliditetom Živinice

Boris Kasumović, Karate klub „Student“ Tuzla

 

NAJUSPJEŠNIJA SPORTSKA EKIPA OSOBA SA INVALIDITETOM:

KIK „Zmaj“ Gradačac

Streljački invalidski klub „Tuzla“

Streljački klub osoba sa invaliditetom Živinice

 

NAJUSPJEŠNIJI TRENER OSOBA SA INVALIDITETOM:

Ejub Mehmedović, OKI „Drina“ Sapna

Mirsad Hasić, Streljački invalidski klub „Tuzla“

Edis Imširović, KIK „Zmaj“ Gradačac

 

NAJUSPJEŠNIJI SPORTISTA OSOBA SA INVALIDITETOM

Ermin Jusufović, SKISO „Sinovi Bosne“

 

Priznanja za doprinos u razvoju i promociji sporta u Tuzlanskom kantonu su dobili:

OFK Gradina Srebrenik

Selma Omerović

Radoslav Soldo

Damir Kunosić

Klub ritmičke gimnastike Tuzla

Nedim Arnautović

Aleksandar Jović

Jasenko Elezović

Ademir Zurapović

Nermin Kasumović

Košarkaški savez Bosne i Hercegovine

Stručni žiri izboa činili su: Mursel Delić, predsjednik Muhamed Avdić, član i Miroslav Kovačević, član.

Organizator manifestacije je Sportski savez Tuzlanskog kantona, a pokrovitelj Vlada Tuzlanskog kantona. Suorganizatori bili su Bosanski kulturni centar Tuzlanskog kantona i RTV TK.

U muzičkom dijelu programa manifestacije koja koja emitovana uživo putem RTV TK,  nastupili su će učenici Srednje muzičke škole “Čestmir Mirko Dušek” Armin Džafić, Elnur Avdibašić, Asmir Gavranović, Ajla Bajrami, Lamija Ahmetović, Kemal Poljić i Nadina Bečić.

Tuzlainfo.ba pratite na društvenim mrežama: Facebook, Instagram i Youtube.
Svoje priče, upite i fotografije šaljite na našu e-mail adresu.