Golman nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine Nikola Vasilj nije krio zadovoljstvo nakon velike pobjede Zmajeva nad Katarom rezultatom 3:1, kojom je bh. tim napravio ogroman korak ka plasmanu u nokaut fazu Svjetskog prvenstva.
Govoreći nakon susreta u Seattleu, Vasilj je istakao da je ekipa ostvarila izuzetno važan rezultat u zahtjevnoj grupi, naglasivši da protiv Katara nije bilo nimalo lako igrati.
– Osjećaj nakon utakmice je odličan. Sada moramo sačekati ostale rezultate da vidimo konačan rasplet, ali mislim da smo ovom pobjedom napravili jako dobar posao. Bila je ovo teška grupa, iako su mnogi mislili da ćemo lako pobijediti Katar. Danas nikoga nije lako pobijediti. Imali su oni nekoliko opasnih situacija, ali imali smo ih i mi. Mislim da smo zasluženo poveli, a oni su se nakratko vratili u utakmicu tim pogotkom – rekao je Vasilj.
Posebno je govorio o kapitenu Edinu Džeki, čiji je doprinos reprezentaciji, kako kaže, nemjerljiv.
– Nevjerovatno je imati Edina Džeku uz sebe. Sretan sam zbog njega i njegovog doprinosa danas. S obzirom na njegove godine, on je za nas i dalje izuzetno važan igrač i njegov značaj za ovu reprezentaciju je ogroman – istakao je čuvar mreže Zmajeva.
Vasilj je pohvalio i nastup posljednje linije reprezentacije, koja je uprkos promjenama u sastavu uspjela odgovoriti zahtjevima utakmice.
– Mislim da smo bili dosta dobro organizovani. Zadnja linija je odradila dobar posao iako nije bilo Tarika Muharemovića. Nismo dozvolili Kataru mnogo prilika i to je za nas veoma važno – kazao je.
Posebne riječi uputio je Kerimu Alajbegoviću, koji je protiv Katara postigao spektakularan pogodak i bio jedan od najboljih pojedinaca na terenu.
– Sretni smo zbog kompletnog tima, a posebno zbog Kerima. On je izuzetan momak, nevjerovatan talenat i neko ko svakodnevno naporno radi. Sve dobre stvari koje mu se trenutno dešavaju potpuno je zaslužio – rekao je Vasilj.
Golman bh. reprezentacije nije zaboravio ni navijače koji su u velikom broju stigli u Seattle i tokom cijelog prvenstva pružali snažnu podršku Zmajevima.
– Nije isto kao kada igramo u Sarajevu, ali ovo je zaista nevjerovatno. Toliki broj naših ljudi na tribinama daje dodatnu motivaciju da date maksimum za reprezentaciju. Tako je bilo od prve utakmice u Kanadi, zatim u Los Angelesu, pa sada i u Seattleu. Naši navijači su nevjerovatni i mogu im samo reći jedno veliko hvala – poručio je.
Na kraju je naglasio koliko ovaj uspjeh znači za reprezentaciju i cijelu državu.
– Ovo je historijski trenutak za sve nas. Nikada ranije nismo uspjeli doći do naredne faze Svjetskog prvenstva i sigurno da je ovo historija. Posebno nam znači što smo dio ove generacije i što pravimo ovakav rezultat. Nadamo se da će biti još ovakvih trenutaka. Veoma smo ponosni na sebe, na naše ljude i na našu državu – zaključio je Vasilj.