JP Elektroprivreda BiH saopćila je da je poduzela sve neophodne pravne korake radi zaštite prava i interesa svoje imovine na području Grada Mostara, nakon što u upravnom postupku koji je vodila Služba za katastar Grada Mostara nije bila uključena u svojstvu stranke.
Kako navode iz Elektroprivrede BiH, posebno je sporno to što u ovom postupku nisu učestvovale Hidroelektrane na Neretvi, odnosno JP Elektroprivreda BiH, zbog čega su, odmah po saznanju za cijeli slučaj, pokrenute raspoložive pravne radnje i mehanizmi s ciljem zaštite imovinskih prava.
Iz ove kompanije ističu da su nadležnim organima podnijeli zahtjev za inspekcijski nadzor, kao i zahtjev za uvid u spis predmeta, ali da im to do danas nije omogućeno. Uz to, podnesen je i zahtjev za priznavanje svojstva stranke u postupku, kao i zahtjev za povrat u pređašnje stanje, a odluka nadležnog upravnog organa se još očekuje.
U Elektroprivredi BiH poručuju da će i dalje koristiti sve redovne i vanredne pravne lijekove koji su im na raspolaganju kako bi zaštitili svoja prava i imovinu.
Istovremeno su pozvali organe uprave Grada Mostara da bez odlaganja poduzmu odgovarajuće radnje i aktivnosti, te da postupaju u skladu s važećim propisima i načelima zakonitosti, odgovornosti i zaštite imovinskih prava.
