Iz Elektroprivrede Bosne i Hercegovine saopćeno je da su zbog snježnih padavina i kvarova na elektroenergetskoj mreži zabilježeni brojni prekidi u snabdijevanju električnom energijom širom zemlje, a stanje je posebno teško u pojedinim dijelovima Unsko-sanskog kantona.
Kako su naveli, snabdijevanje je i dalje veoma otežano u Velikoj Kladuši i Bužimu zbog problema na infrastrukturi Elektroprijenosa BiH, dok su kvarovi evidentirani i u Sanskom Mostu, Bihaću, Ključu i Cazinu. Dio potrošača u Bosanskoj Krupi ponovo je dobio električnu energiju zahvaljujući alternativnim rješenjima.
Problemi su zabilježeni i na području Bjelašnice i Igmana, gdje su od sinoć prisutni prekidi u napajanju, dok su novi kvarovi prijavljeni u Ilijašu i na Nišićkoj visoravni.
U Zeničko-dobojskom kantonu kvarovi su registrovani na 10 kV mreži u Varešu, Olovu, Zavidovićima i Maglaju, kao i na 35 kV dalekovodima Banovići – Vozuća, Vareš – Nišići, Breza – Vareš i Zavidovići – Žepče.
Na području koje pokriva Elektrodistribucija Mostar stanje je stabilno, dok su na području Konjica prisutni manji prekidi zbog kvarova na mreži.
Problemi u snabdijevanju električnom energijom zabilježeni su i u Srednjobosanskom kantonu, na području Jajce – Vinac.
Iz Elektroprivrede BiH ističu da su sve raspoložive ekipe na terenu, te da se stabilizacija i normalizacija snabdijevanja električnom energijom očekuje tokom dana.
