Stanivuković nahvalio Vučića: “Uspjeli ste, uvaženi predsjedniče, da Kosovo postavite…”

Svaki pojedinac, svaki Srbin bez obzira na poziciju, mjesto, funkciju koju ima i vrši, kaže Stanivuković, ima svoju ulogu i obavezu da se odgovorno ponaša u ovim okolnostima.

“Ovo otvoreno pismo je moj apel svima nama, da svako u svom kapacitetu preuzme odgovornost za situaciju u kojoj se nalazimo, jer ovo nije vrijeme za teoretičare zavjera, nije vrijeme špekulacija, niti vrijeme etiketiranja i donošenja sudova prije bilo kakvih odluka. Ovo je vrijeme za odgovorno ponašanje svih nas i za naše nacionalno jedinstvo”, naglasio je.

Uvjeren sam, kaže Stanivuković, da svaki odgovorni pojedinac, predstavnik našeg naroda ima duboku svijest o Kosovu i Metohji, kao kolijevci našeg naroda i identiteta, te da sa tom sviješću svaka odluka koja se donosila, koja se donosi i koja će se tek donositi u budućnosti- biti razmatrana kroz prizmu toga.

“Uspjeli ste, uvaženi predsjedniče, da vašim naporima, od jedne gotovo bezizlazne situacije, pitanje Kosova i Metohije postavite u žižu svjetskog interesovanja, samim tim praveći našu poziciju za pregovore boljom i snažnijom. Mir smo stavili kao naš nacionalnin interes te u skladu sa tim pružamo podršku vama, Vladi Republike Srbije, čitavom rukovodstvu, da u skladu sa tim načelom vodite pregovori o pitanju Kosova i Metohije”, naveo je u objavi.

Kako kaže, znajući sa kojom pažnjom i posvešćenoću ste prepoznavali potrebe Banjaluke, koji nisu ni jedan posto onih potreba i izazova koje ima narod na Kosovu i Metohiji, siguran sam tek onda s kojom pažnjom ćete i pristupati ovom, najvažnijem pitanju.

Narod Republike Srpske i građani Banjaluke vjeruju u vašu mudrost i posvećnost u ovom istorijskom trenutku i zato vam daju iskrenu i snažnu podršku kao lideru koji je to bezbroj puta do sada dokazao“, naglasio je prvi čovjek grada Banjaluka.

Više na istu temu