Jučer je u dvorištu Fate Orlović u Konjević Polju uklonjen objekat koji je bespravno 1996. godine izgradila Srpska pravoslavna crkva i koji je do jučet netaknut stajao na istom mjestu.
Reakcije na izvršavanje presude Evropskog suda za ljudska prava su brojne, a zabilježeno je i nekoliko provokacija.
Izvršena je presuda Evropskog suda za ljudska prava, a uklanjanjem crkve iz dvorišta Fate Orlović Srbi u Konjević Polju ostali su bez svoje svetinje, izjavio je predsjednik DNS Nenad Nešić u svojoj novoj provokaciji.
Nešić je pozvao Mitropoliju da pokrene akciju izgradnje crkve na drugoj lokaciji u Konjević polju.
– Doniram cijelu svoju platu za izgradnju nove crkve – rekao je on.