Nešić provocira: U Konjević Polju treba izgraditi novu crkvu, doniram cijelu platu

Jučer je u dvorištu Fate Orlović u Konjević Polju uklonjen objekat koji je bespravno 1996. godine izgradila  Srpska pravoslavna crkva i koji je do jučet netaknut stajao na istom mjestu.

Reakcije  na izvršavanje presude Evropskog suda za ljudska prava su brojne, a zabilježeno je i nekoliko provokacija.

Izvršena je presuda Evropskog suda za ljudska prava, a uklanjanjem crkve iz dvorišta Fate Orlović Srbi u Konjević Polju ostali su bez svoje svetinje, izjavio je predsjednik DNS Nenad Nešić u svojoj novoj provokaciji.

Nešić je pozvao Mitropoliju da pokrene akciju izgradnje crkve na drugoj lokaciji u Konjević polju.

– Doniram cijelu svoju platu za izgradnju nove crkve – rekao je on.

Više na istu temu