Povodom 22. maja – Dana policije Tuzlanskog kantona, premijer Irfan Halilagić i predsjednik Skupštine Žarko Vujović uputili su javne čestitke svim pripadnicima Ministarstva unutrašnjih poslova Tuzlanskog kantona, naglašavajući njihovu profesionalnost, posvećenost i značaj u očuvanju sigurnosti i stabilnosti u društvu.
U svojim obraćanjima istaknuli su da policijski poziv nije samo posao, već služba zajednici koja zahtijeva visoke etičke standarde, hrabrost i požrtvovanost. Posebno su se osvrnuli na nedavni tragični događaj u kojem je smrtno stradao policijski službenik, podsjećajući na svakodnevne rizike s kojima se pripadnici policije suočavaju u obavljanju svojih zadataka.
Naglašena je i važnost kontinuirane podrške policijskim strukturama, kroz poboljšanje uslova rada, tehničku opremljenost i profesionalni razvoj. Zvaničnici su izrazili zahvalnost policijskim službenicima na doprinosu u očuvanju mira, kao i na njihovoj ulozi u odbrani Bosne i Hercegovine i njenoj poslijeratnoj obnovi.
Premijer i predsjednik Skupštine svim pripadnicima MUP-a Tuzlanskog kantona poželjeli su uspjeh u radu, ličnu sreću i sigurnost u obavljanju svojih dužnosti.
