U okviru manifestacije “Ljeto u Tuzli” koju organizuje Grad Tuzla, na Trgu slobode održan je koncert Univerzitetskog kulturno-umjetničkog društva “Zvonko Cerić” iz Tuzle.
Učesnici koncerta – folklorni ansambl i Mješoviti hor – priredili su program, kojim su predstavili bogatstvo tradicionalne bosanskohercegovačke muzike i plesa.
Kad se cijela Tuzla uhvati u kolo na Trgu slobode, to je zaista prizor koji ostavlja bez daha, a u okviru večerašnjeg programa imali smo priliku vidjeti i to.
Stotine ljudi, ruku pod ruku, plesali su u savršenom ritmu, a atmosfera je bila ispunjena smijehom, veseljem i ponosom.
Tokom događaja, gradonačelniku Tuzle, dr. sc. Zijadu Lugaviću, uručena je posebna zahvalnica za dugogodišnju podršku Grada Tuzle radu ovog društva i značajan doprinos umjetničkom razvoju UKUD “Zvonko Cerić”.
Više fotografija i videozapisa možete pogledati na našoj Facebook stranici Info Tuzla i tuzlanska regija.