Proteklog vikenda u Derventi je održano Državno prvenstvo za kadete, juniore i U21 seniore u karateu.
KK Winner Tuzla je nastupio na oba dana takmičenja i ostvario veoma zapažene rezultate.
U konkurenciji od 97 klubova iz cijele Bosne i Hercegovine u ukupnom plasmanu osvojili smo visoko 3 mjesto osvojivši dvije zlatne, dvije srebrene, dvije bronzane medalje i dva peta mjesta, a sa ovim rezultatima Winner je bio najuspješniji klub iz cijelog Tuzlanskog Kantona.
Zlatne medalje osvojili su:
– Ajla Mešković, borbe juniorke -53 kg
– Dženita Hasić, borbe juniorke -66 kg
Srebrene medalje osvojili su:
– Tony Pipal, borbe U21 +84 kg
– Dženita Hasić, borbe kadetkinje +61kg
Bronzane medalje osvojili su:
– Sara Dragičević, kate kadetkinje
– Arza Germić, borbe kadetkinje +61 kg
Peta mjesta su osvojili Emina Hodžić i Adi Pipal koji su bili nadomak osvajanja medalje izgubivši u borbi za bronzanu medalju.
Takmičare su vodile trenerice kluba Mirsada Suljkanović Selimović i Lejla Ferhatbegović – Dizdarević.