Nakon što su u Srednjoj medicinskoj i Mješovitoj srednjoj elektrotehničkoj školi u Tuzli dojavljene bombe, po završetku KDZ pregleda utvrđeno je da se radilo o lažnim dojavama, potvrđeno nam je to iz Uprave policije MUP-a TK.
Podsjećamo, nakon što su u ovim školama dojavljene bombe, svi učenici su evakuisani.
Lažna dojava krivično djelo zloupotrebe znaka za pomoć i opasnost propisanim Krivičnim zakonom Fedracije BiH za koji je određena novčana kazna ili kazna zatvora do šest mjeseci. /Tuzlainfo.ba/