U okviru priprema za novu sezonu FK Tuzla City je odigrao treću pripremnu utakmicu protiv ekipe FK Čukarički. Konačan rezultat susreta glasio je 1:1.
Tuzla City je tako nastavila sa pripremama za nastup u Konferencijskoj ligi, te je ekipa Čukaričkog sigurno bila dostojan protivnik u Sloveniji.
Tuzlaci su poveli u prvom poluvremenu preko Ajdina Nukića koji je iskoristio asistenciju Petra Mišića. Čukarički je u finišu zasluženo stigao do izjednačujućeg pogotka, jer su u drugom poluvremenu pogodili i dvije stative.
Za ekipu Tuzla City nastupili su: Fejzić, Šukilović, Mehidić, Čeliković, Nukić, Karjašević, Mehanović, Mišić, Kuzmanović, Smajlagić i Eleout, dok su priliku u toku utakmice dobili još Hrkač, Karić, Brajlović, Ferreyra, Mešinović, Mendeš, Burić, Veselinović i Rekić.
Novo provjeru Tuzla City ima već za tri dana protiv ekipe Maribora, piše Sport1.