Proces vakcinacije protiv virusa Covid-19 na punktovima tuzlanskog doma zdravlja odvija se nesmetano ističu iz ove zdravstvene ustanove.
– Gužve nema, a vakcina ima dovoljno, kazala je dr.med. Džana Atlić, iz Doma zdravlja Tuzla.
Radno vrijeme punktova je od 8 do 15 sati, osim onog u Domu zdravlja koji radi do 21 sat.
Građanima su na raspolaganju vakcine Pfizer, Moderna i Sinopharm.
Prvu dozu vakcine primilo je oko 35.000 građana, drugu oko 34.000, a treću dozu vakcine primilo je oko 7.000 građana.
Dr. Atlić ističe da je veliki broj građana koji je trenutno zaražen kovidom, kliničke slike su lakše, a težu kliničku sliku imaju građani koji nisu vakcinisani.
Više u prilogu RTV7: