Šesta pobjeda u nizu: Košarkaši Slobode bolji i od Leotara

by nedim
| 20:48

Košarkaši Slobode večeras su u okviru 15. kola Prvenstva BiH pobijedili Leotar i tako upisali šestu pobjedu u nizu u prvenstvenim i kup utakmicama.

Konačan rezulat na kraju utakmice je bio 85:65.

Početak utakmice nije nagovještavao da će na kraju semafor pokazivati +20 za tuzlanski tim. Prvi period Sloboda je dobila sa 21:18, da bi do poluvremena gosti okrenuli rezulat u svoju korist (36:39).

U drugom poluvremenu košarkaši Slobode su odigrali mnogo bolje. Treću četvrtinu su završili su svoju korist sa 28:13, da bi do kraja utakmice stečenu prednost samo i povećali.

U dresu Slobode dominirao je reprezentativac Haris Delalić sa 24 poena, a bolji od ostalih bili su Albijanić (15) i Durmo (14), a kod gostiju Đurasović (18) i Šakotić (15).

Naredni ispit za košarkaše Slobode je finale kupa sistema “A” gdje će odmjeriti snage sa ekipom Sparsa.

Utakmica je na programu u utorak 1. februuara u Mejdanu, a pobjednik će ostvariti plasman na završni turnir Kupa Mirze Delibašića.