Nakon što zbog epidemiološke situacije prošle godine nije održan vašer u Puračiću, odlučeno je da ga neće biti ni ove godine.
Vijeće MZ Puračić je na svojoj Facebook stranici objavilo dopis iz Ministarstva zdravstva TK u kojem se navodi da je prema važećim naredbama Kriznog štaba dozvoljeno okupljanje maksimalno 150 osoba u zatvorenom i 300 na otvorenom prostoru i da se javno okupljanje “više desetina hiljada posjetilaca”, ne može održati.