•
  •
  •
  •

U drugom premijerligaškom kolu Sloboda je upisala novu pobjedu, te sa maksimalnim učinkom otovorila novu sezonu.

Izabranici Mladena Žižovića nakon Rudara večeras su u Bijeljini pobijedili Radnika, a rezultat je na kraju glasio 1:2.

U prvom poluvremenu nije bilo skoro ništa što je vrijedno pažnje, U 51. minuti Ćivić je zaprijetio nakon slobodnog udarca šutem glavom, no lopta ide daleko od gola.

U 72. minuti dosuđen je penal za Slobodu, Abid Mujagić se odlično ubacio, Urošević ga ruši, a siguran realizator bio je Dženis Beganović.

Samo pet minuta kasnije, najljepši potez na utakmici. Nakon kornera i gužve u domaćem kaznenom prostoru, lopta se odbija do Alena Kurtalića koji hvata fantastičan volej za 0:2.

Radnik se u meč vraća u 79. minuti, a pogodio je Nikola Popara. To je dalo ‘krila’ domaćinu, koji, ipak, do kraja nije mogao do poravnanja, tako da Tuzlaci nose bodove na Tušanj.

Radnik – Sloboda 1:2 (Popara 79′ / Dž. Beganović 73′, Kurtalić 77′).

Stadion: Gradski stadion Bijeljina. Gledalaca: 1.000. Sudija: D. Petrović (Banja Luka). Žuti kartoni: Popara, Urošević (Radnik), Jusić, Veselinović (Sloboda).

RADNIK: Aljkanović, Nikić (od 46′ Urošević), Sušić (od 46′ Vasić), Šubert, Hasukić (od 59′ Tahrić), Popara, Ristanović (od 83′ Došlo), Gogić (od 78′ Motika), Šarić, Marković, Pantelić.

SLOBODA: Bukvić, Čivić, Karišik (od 50′ Jusić), A. Beganović, Balić (od 68′ Kurtalić), Maksimović, Osmić, Predragović (od 68′ Husejinović), Dž. Beganović, Alić (od 46′ Ramić), Mujagić (od 74′ Veselinović).