Nakon borbe sa teškom bolesti danas je preminuo prim.dr. Ibrahim Zukić iz Srebrenika.
Bio je predsjednik Općinskog odbora SDA Srebrenik, potpredsjednik KO SDA Tuzlanskog kantona, zastupnik u Parlametu Federacije BiH i kandidat na posljednjim lokalnim izborima za gradonačelnika Srebrenika.
Svoju profesionalnu karijeru u Domu zdravlja Srebrenik kao ljekar počeo je sa 23 godine. Tokom ratnih godina obnašao je funkciju načelnika ratne bolnice i šefa službe za Ginekologiju i akušerstvo Doma zdravlja Srebrenik. Titulu primarijusa je stekao 1998. godine.