Tuzla: Ovo su do sada imenovani članovi 13 komisija Gradskog vijeća

by nedim
| 21:23
1401 vijece
  •  
  •  
  •  
  •  

U posljednjem Službenom glasniku Grada Tuzla objavljenu su sastavi izabranih Komisija Gradskog vijeća Tuzla, koje se biraju u skladu sa Zakonom o Gradu Tuzla i Poslovniku Gradskog vijeća Tuzla, a na mandat koji je  vezan za mandat ovog saziva Gradskog vijeća Tuzla.

Veći dio Komisija nije kompletiran jer nisu uvaženi zahtjevi svih političkih subjekata koji participiraju u GV Tuzla, a imenovanje nedostajućih članova komisija se očekuje već na predstojećoj sjednici Gradskog vijeća Tuzla.

U nastavku objavljujemo trenutne sastave komisija:

U Komisiju za predstavke i prijedloge Gradskog vijeća Grada Tuzla, biraju se: 1. Kemal Kurtić, za predsjednika, ispred Socijaldemokrata BiH, 2. Jasmin Habul, za člana, ispred Socijaldemokrata BiH, 3. Sead Hasić, za člana, ispred Stranke za BiH, 4. Lejla Osmančević, za člana, ispred Saveza za bolju budućnost BiH, 5. Miodrag Tanasilović, za člana, ispred Socijaldemokratske partije BiH, 6. Hena Bečić, za člana, ispred samostalnih vijećnika

U Komisiju za odlikovanja i priznanja Gradskog vijeća Grada Tuzla, biraju se: 1. Redžep Ismajlovski, za predsjednika, ispred Socijaldemokratske partije BiH, 2. Fadil Muslić, za člana, ispred Tuzlanske alternative, 3. Ferid Muslić, za člana, ispred Platforme za progres, 4. Selma Delić, za člana, ispred Stranke za BiH, 5. Selma Mukić, za člana, ispred Saveza za bolju budućnost BiH, 6. Snežana Hrustić, za člana, ispred Socijaldemokratske partije BiH, 7. Marija Jurčenko, za člana, ispred Socijaldemokratske partije BiH

U Komisiju za stambena pitanja Gradskog vijeća Grada Tuzla, biraju se: 1. Amela Zaimović, za predsjednika, ispred Socijaldemokrata BiH, 2. Elvisa Jusić, za člana, ispred nacionalnih manjina, 3. Bedrana Kaletović, za člana, ispred Platforme za progres, 4. Stana Nalić, za člana, ispred Socijaldemokratske partije BiH, 5. Džemal Džindo, za člana, ispred Socijaldemokratske partije BiH

U Komisiju za saradnju sa jedinicama lokalne uprave i samouprave Gradskog vijeća Grada Tuzla, biraju se: 1. Srećko Škrobić, za predsjednika, ispred Platforme za progres, 2. Jasmin Brkić, za člana, ispred Socijaldemokrata BiH, 3. Nermina Muratović, za člana, ispred Socijaldemokrata BiH, 4. Alen Kuloglija, za člana, ispred Platforme za progres, 5. Anel Smajić, za člana, ispred Saveza za bolju budućnost BiH, 6. Dijana Divjak, za člana, ispred Socijaldemokratske partije BiH, 7. Zdravko Nikolić, za člana, ispred samostalnih vijećnika

U Komisiju za mlade, obrazovanje i sport Gradskog vijeća Grada Tuzla, biraju se: 1. Semir Osmanović, za predsjednika, ispred Pokreta demokratske akcije, 2. Kenan Hadžihasanović, za člana, ispred Socijaldemokrata BiH, 3. Slobodanka Iljukić Pranjić, za člana, ispred Stranke za BiH, 4. Goran Stojak, za člana, ispred Hrvatske demokratske zajednice BiH, 5. Nedim Musić, za člana, ispred Saveza za bolju budućnost BiH, 6. Merima Softić Sprečić, za člana, ispred Socijaldemokratske partije BiH, 7. Mirza Šehanović, za člana, ispred samostalnih vijećnika

U Komisiju za kulturu i očuvanje kulturno-historijskog i prirodnog naslijeđa Gradskog vijeća Grada Tuzla, biraju se: 1. Mirza Kabil, za člana, ispred Socijaldemokrata BiH, 2. Dejan Kovačević, za člana, ispred Hrvatske demokratske zajednice BiH, 3. Alma Avdić, za člana, ispred Socijaldemokratske partije BiH.

U Komisiju za ljudska prava i slobode Gradskog vijeća Grada Tuzla, biraju se: 1. Amir Morankić, za člana, ispred Socijaldemokrata BiH, 2. Selma Ćatibušić, za člana, ispred Platforme za progres, 3. Dino Kikanović, za člana, ispred Socijaldemokratske partije BiH, 4. Amela Jusufović, za člana ispred Socijaldemokratske partije BiH.

U Komisiju za jednakopravnost polova Gradskog vijeća Grada Tuzla, biraju se: 1. Dilista Bašić, za predsjednika, ispred Naše stranke, 2. Sabina Jogunčić, za člana, ispred Socijaldemokrata BiH, 3. Jasmina Numanović Stjepanović, za člana, ispred Platforme za progres, 4. Sabiha Mujkanović Mujačić, za člana, ispred Saveza za bolju budućnost BiH, 5. Zlatko Kalabić, za člana, ispred Socijaldemokratske partije BiH, 6. Rejhana Dervišević, za člana, ispred Socijaldemokratske partije BiH.

U Komisiju za poduzetništvo Gradskog vijeća Grada Tuzla, biraju se: 1. Mirza Ahmić, za predsjednika, ispred Tuzlanske alternative, 2. Denis Bećirović, za člana, ispred Socijaldemokrata BiH, 3. Jadranko Biberović, za člana, ispred Socijaldemokratske partije BiH, 4. Mirsad Pašić, za člana, ispred Socijaldemokratske partije BiH, 5. Erna Delić, za člana, ispred Socijaldemokratske partije BiH, 6. Amela Jusufović, za člana, ispred Naše stranke.

U Komisiju za informisanje Gradskog vijeća Grada Tuzla, biraju se: 1. Merima Džafić, za predsjednika, ispred Saveza za bolju budućnost BiH, 2. Mulija Džulbegović, za člana, ispred Socijaldemokrata BiH, 3. Amir Mustačević, za člana, ispred Tuzlanske alternative, 4. Vanessa Tinjić, za člana, ispred Socijaldemokratske partije BiH, 5. Alen Ovčina, za člana, ispred Socijaldemokratske partije BiH.

U Komisiju za prostorno uređenje i zaštitu okoline Gradskog vijeća Grada Tuzla, biraju se: 1. Vanja Bajrami, za predsjednika, ispred samostalnih vijećnika, 2. Kerim Isović, za člana, ispred Socijaldemokrata BiH, 3. Zulfo Mujčinović, za člana, ispred Tuzlanske alternative, 4. Sunčica Delibegović, za člana, ispred Socijaldemokratske partije BiH, 5. Ljuba Franjić, za člana, ispred Socijaldemokratske partije BiH, 6. Ranko Pejanović, za člana, ispred Socijaldemokratske partije BiH.

U Komisiju za komunalne poslove i pitanja mjesnih zajednica Gradskog vijeća Grada Tuzla, biraju se: 1. Jozo Nišandžić, za predsjednika, ispred Socijaldemokratske partije BiH, 2. Izudin Ferizović, za člana, ispred Socijaldemokrata BiH, 3. Ekrem Topić, za člana, ispred Tuzlanske alternative, 4. Vehid Mehmedinović, za člana, ispred Pokreta demokratske akcije, 5. Dragan Božić, za člana, ispred Saveza za bolju budućnost BiH, 6. Dušan Perić, za člana, ispred Socijaldemokratske partije BiH.

U Komisiju za zaštitu prava nacionalnih manjina Gradskog vijeća Grada Tuzla, biraju se: 1. Admira Biberović, za predsjednika, ispred nacionalnih manjina, 2. Vahid Beganović, za člana, ispred nacionalnih manjina, 3. Larisa Čorbić, za člana, ispred nacionalnih manjina, 4. Aldijana Hodžić, za člana, ispred Socijaldemokrata BiH, 5. Denis Mujić, za člana, ispred Saveza za bolju budućnost BiH.

Tuzlainfo.ba pratite na društvenim mrežama: Facebook, Instagram i Youtube.
Svoje priče, upite i fotografije šaljite na našu e-mail adresu.