Iranski general zaprijetio SAD-u: Rat ćemo voditi dok ne slomimo neprijatelja

Iranski general Kiomars Hejdari poručio je da Iran nema namjeru odustati od sukoba sa Sjedinjenim Američkim Državama, naglašavajući da će rat trajati sve dok Teheran ne ostvari svoje ciljeve i nanese ozbiljne gubitke američkim snagama.

U izjavi koju je prenijela iranska poluslužbena novinska agencija Tasnim, Hejdari, zamjenik zapovjednika centralnog štaba Khatam al-Anbia, istakao je da trajanje sukoba za Iran nije presudan faktor.

„Iskusili smo osmogodišnji rat i ovaj ćemo rat završiti tek kada ostvarimo svoje ciljeve i natjeramo neprijatelja da požali i izgubi svaku nadu zbog svog sramotnog čina“, izjavio je Hejdari.

Govoreći o mogućem trajanju sukoba, iranski general podsjetio je na dugotrajni rat koji je Iran vodio osamdesetih godina, poručivši da je vojska te zemlje spremna na dugotrajnu borbu bez obzira na cijenu i vrijeme koje će biti potrebno.

Prema njegovim riječima, vojna dejstva će prestati tek kada neprijatelj bude potpuno obeshrabren i kada Iran postigne sve ciljeve koje je postavio.

Ova poruka dolazi u trenutku pojačanih tenzija u regiji, a Hejdarijeve izjave u međunarodnim krugovima tumače se kao signal spremnosti Teherana na dalju eskalaciju sukoba.

Više na istu temu