Stevandić brani Dodika: “Ne vide šta su Srbima godinama činili, samo ološ im ne bi vratio”

Nenad Stevandić stao je u odbranu Milorada Dodika nakon govora u Istočnom Sarajevu u kojem je Dodik iznosio brutalne uvrede na račun Bošnjaka, nazivajući ih Turcima i amebama i pozivajući Srbe da se “brane” tako što će ih faktički protjerivati iz grada.

I dok je Dodikov govor izazvao oštre reakcije, Stevandić ga je branio riječima koje otkrivaju kako opravdava takvu retoriku.

U svojoj objavi naveo je: „Dodikа znam bolje od svih što mu se dodvoravaju… Svi što ga prozivaju za govor mržnje po AID-ovom planu, ne vide gadosti šta su njemu (Srbima) godinama činili. Samo ološ im ne bi vratio. Čovjek bi.“

Ovakav komentar pokazuje da, prema Stevandićevom shvatanju, “čovjek” je onaj koji dehumanizira čitav narod i javno poziva na njegov progon, čime se Dodikov fašistički istup ne samo opravdava nego i prikazuje kao nešto legitimno.

Više na istu temu