Kantonalni odbor Stranke demokratske akcije (SDA) odlučio je da Nezir Pivić bude mandatar za formiranje nove vlade Zeničko-dobojskog kantona, potvrđeno je za portal Radiosarajevo.ba.
Skupština ZDK izglasala je na hitnom zasjedanju smjenu kantonalne vlade, koju je od decembra prošle godine vodila premijerka Amra Mehmedić iz Bosanskohercegovačke inicijativa – Kasumović Fuad.
Nova koaliciona većina predvođena SDA pokrenula je i formalne korake na pravljenju nove vlade. SDA će u novoj vladi imati četiri ministra.
Novu vladu u ZDK će činiti SDA, DF, SBB, NES i samostalni zastupnici, dok su kanton u prethodnom periodu predvodili SDP i BHI-KF.