Trojica muškaraca uhapšena su noćas na Ilidži jer su pijani u jednom ugostiteljskom objektu pjevali četničke pjesme.
“Dana 10.01.2021.godine u 02,30 sati, policijski službenici Pete PU lišili su slobode lica: M.S., rođen 1996.godine, nastanjen u Han Pijesku, N.T., rođen 2001.godine, nastanjen u Istočnom Novom Sarajevu i D.P., rođen 1990.godine, nastanjen u Sokocu, zbog postojanja osnova sumnje da su počinili krivično djelo iz člana 163. KZ F BiH (Izazivanje narodnosne, rasne i vjerske mržnje, razdora ili netrpeljivosti), na štetu E.S. iz Sarajeva.
O prednjem je upoznat dežurni tužilac Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo, a isti su predati u prostorije Jedinice za osiguranje objekata i zadržavanje osoba lišenih slobode MUP-a Kantona Sarajevo. Policijski službenici nastavljaju rad na dokumentovanju navedenog krivičnog djela”, stoji u izvještaju MUP-a KS.