Šok u Zenici: Zmajevi protiv Kazahstana ispustili pobjedu u sudijskoj nadokandi

•
  •
  •
  •

Nogometna reprezentacija BIH večeras je Zenici više pokazala od selekcije Kazahstana, ali ni 6. kolu, a svojoj trećoj utakmici kvalifikacija za plasman na Svjetsko prvenstvo nije upisala prvu pobjedu.

Rezultat je na kraju glasio 2:2.

Prvo poluvrijeme proteklo je u terenskoj inicijativi bh. tima, ali su mreže mirovale. Redale su se šanse pred kazahstanskim golom i reprezentativci BiH su imali 16 šuteva, dok su Kazahstanci u prvom periodu igre uputili samo jedan udarac.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju gosti. Nakon kornera u 52′ Islambek Kuat je bio najviši u skoku u i sa peterca glavom šalje loptu u mrežu.

I u nastavku težište igre bilo je na polovici Kazahstana, a do izjednačenja Zmajevi dolaze u 74′ kad Miralem Pjanić iz penala postiže pogodak. Tri minute poslije dobar pokušaj sa ivice kaznenog prostora imao je Edin Džeko, ali je lopta otišla pored gola.

Naši reprezentativci rezultat preokreću u 85′. Pjanić je centrirao sa desne strane, a Luka Menalo glavom loptu šalje iza leđa Igora Shatskiya.

U 5′ sudijske nadoknade gosti izjednačuju rezultat, a strijelac je bio Baktiyor Zainutdinov.

Iz četiri utakmice reprezentacija BiH ima tri neriješena susreta i tri boda.

Bosna i Hercegovina – Kazahstan 2:2 (Pjanić 74’p, Menalo 86′ / Kuat 51′, Zainutdinov 90+5′)

Stadion Bilino polje. Gledalaca. 5.000. Sudija: Yigal Frid (Izrael). Žuti kartoni: Hadžikadunić, Džeko (BiH); Zainutdinov, Marochkin, Vassiljev (Kazahstan).

BiH: Šehić, Kolašinac (od 46. Ćivić), Ahmedhodžić, Saničanin, Hadžikadunić (od 67. Menalo), Stevanović, Cimirot, Nalić (od 54. Gojak), Pjanić, Demirović (od 79. Prevljak), Džeko.

Kazahstan: Shatskiy, Vorogovskiy (od 84. Taykenov), Maliy, Marochkin, Bystrov, Kuat, Logvinenko, Tagybergen, Vassiljev (od 83. Orazov), Zhukov i Shushenachev (od 57. Zainutdinov).