nedjelja, 12 Januar 2020 17:20

EP rukometu: Drugi poraz Zmajeva, Portugal na pragu drugog kruga

1101 suman

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je poražena od Portugala u okviru 2. kola grupne faze Evropskog prvenstva.

Naši rukometaši su bili rezultatski ravnopravni do 45. minute utakmice kada nakon naše prednosti Porugalci dolaze do 17:16 i tu prednost neispuštaju do kraja utakmice kada je rezultat iznosio 27:24 (12:11).

Do poluvremena Portugalci, koji sada imaju dvije pojede, su imali minimalnu, ali konstantnu prednost najviše zahvaljujući odličnom golmanu Quintani.

U nastavku su naši zaigrali mnogo bolje. Na golu je Grahovac napravio odličnu seriju odbra, te smo preokrenuli rezultat i poveli 14:12, imali dva napada za tri gola prednosti koja nismo iskoristili te Portugalcima dopustili da utakmicu ponovo usmjere ka svom trijumfu.

Prednost Portugalaca se povećavala i na čak šest golova prednosti, a naša igra 7-6 bez golmana, koju je selektor Šuman uporno forsirao, nije davala željeni rezultat.

Do kraja smo se uspjeli približiti samo na konačnih -3 gola razlike.

U našoj reprezentaciji najefikansiji su bili Prce sa pet ili Vranješ sa četiri postignuta gola, a u pobjedničkom timu je dominirao Portela sa 10 golova na kontu.

Dok su Portugalci skoro pa osigurali drugi krug, našoj reprezentaciji za prolaz sada treba čudo, tačnije pobjeda Francuske nad Norveškom večeras, a potom i naš trijumf za dva dana protiv Francuza, kao i trijumf Portugala protiv Norveške. U tom slučaju pravila bi se mini tabela između naše reprezentacije, Norveške i Francuske, a reprezentacija s najboljom gol razlikom bi prošla dalje.