Evropsko prvenstvo: Rukometaši BiH poraženi od odlične Norveške

by nedim
| 20:56

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u svom debiju na Evropskom prvenstvu poražena od domaćina Norveške sa konačnih 32:26.

U prvom susretu grupe D, u norveškom Trondheimu rukometni Zmajevi su dali svoj maksimum protiv jedne od najboljih evropskih reprezentacija, posebno u prvom poluvremenu, kada su naši reprezentativci većinom bili ravnopravan protivnik.

Sredinom prvog poluvremena smo imali 9:9, da bi sa nekoliko tehničkih grešaka domaćinu dali šansu da iz brzih kontranapada dođe do prednosti koja je na poluvremenu iznosila 17:12.

Do kraja utakmice Norvežani su bez mnogo napora čuvali stečenu prednost za konačnih +6 u njihovu korist.

Norvešku je do pobjede vodio fenomenalni Sander Sagosen koji je postigao čak 12 pogodaka iz 14 šuteva, dok je kod naše selekcije najbolji bio Nikola Prce sa sedam pogodaka.

Podsjetimo, ranije danas su u našoj grupi Portugalci napravili senzaciju savladavši Francusku rezultatom 28:25.

Naša selekcija igra susret drugog kola u nedjelju upravo protiv Portugala, dok će Norvežani igrati protiv Francuske.