DSO Promus

ponedjeljak, 18 Novembar 2019 22:32

Pobjeda u Lihtenštajnu za kraj još jednih bezuspješnih kvalifikacija Zmajeva

1811 nfsbih

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u utakmici, posljednjeg 10. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine, rezultatom 3:0 pobijedila Lihtejnštajn sa 3:0.

Robert Prosinečki je kontra jedne od najslabijih evropskih reprezentacija izveo kombinovani sastav, sa igračima koji su imali slabiju minutažu u prethodnom periodu, a taj tim je prvi gol nakon nekoliko dobrih šansi kreirao u 57. minuti kada je mrežu domaćih načeo defanzivac Eldar Čivić.

Ubrzo nakon toga, Zmajevi postižu i drugi gol preko Hodžića koji je lijepo sebi otvorio prostor, a ovaj napadač u 72. minuti postiže i svoj drugi, a za reprezentaciju BiH treći gol kojim je stavio tačku na ovaj meč.

Zmajevi su ovom pobjedom osvojili prve gostujuće bodove u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, gdje su u Grupi J sa 13 osvojenih bodova na kraju završili kao četvrti iza Italije (30), Finske (18) i Grčke (14).

Narednu utakmicu Zmajevi igraju u martu kada će na domaćem terenu igrati prvi susret play-offa Lige nacija. Ime protivnika ćemo saznati u utorak.