DSO Promus

utorak, 15 Oktobar 2019 22:27

Blijedo izdanje Zmajeva u Grčkoj: Zasluženi poraz nas udaljio od Evropskog prvenstva

1510 bih grcka

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u susretu 8. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine izgubila je utakmici protiv Grčke, na sablasno praznom olimpijskom stadionu u Atini.

U prvom poluvremenu u kojem su Zmajevi igrali dosta bolje, poveli su domaćni u 30. minuti. Pavlidis je krunisao lijepu akciju domaćina i pogodio za 1:0 iz prve ozbiljnije situacije pred našim golom.

U utakmicu nas je vratio Gojak u 35. minuti, a 1:1 je bio rezultat prvog poluvremena koji nam je davao nadu za pobjedu, koja nas je jedino ostavljala u realnoj utrci za plasman na Evropsko prvenstvu.

U drugom poluvremenu naši reprezentativci su pružili blijedu igru, bez i jedne prave šanse, dok su Grci redali prijetnje pred našim golom, a  utakmici nas je držao jedino odlični golman Šehić.

Do zaslužene pobjede Grci, koji su odavno izgubili šanse za plasan na EP došli su u 88. minuti kada je svoju mrežu zatresao Kovačević.

Kroz kvalifikacije do Evropskog prvenstva Reprezentacija BiH može jedino ukoliko u preostale dvije utakmice (Italija i Lihtenštajn) osvoji šest bodova, uz uslov da trenutno drugoplasirana Finska u utakmicama sa Lihtenštajnom i Grčkom osvoji samo jedan bod.

Druga prilika za plasman na Evropsko prvenstvo Bosna i Hercegovina će imati kroz baraž Lige nacija.