DSO Promus

nedjelja, 08 Septembar 2019 16:50

Zmajevi sve dalje od EP: Poraz i od Armenije!

0609 reprezentacija

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je susretu 6. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine doživjela poraz protiv Armenije u Jerevanu (4:2), te znatno umanjila šanse da se kroz ove kvalifikacije domogne najveće smotre evropskog fudbala.

Zmajevi su utakmicu otvorili stativom Edina Džeke u 2. minuti utakmice, da bi dva minuta kasnije domaći poveli. Zukanović je pogriješio, Mkhitaryan je izašao sam na Šehića, zaobišao ga i postigao pogodak za 1:0.

Izjednačenje je stiglo u 13. minuti. Edin Džeko je rutinski pogodio iz peterca nakon dobrog ubačaja Amera Gojaka sa lijeve strane. Do kraja poluvremena naši reprezentativci su imali inicijativu, stvarali odlične šanse, ali ih nisu pretvorili u izjednačenje.

Armenci su bolje otvorili drugo poluvrijeme i pritisak krunusali novim vodstvom u 66. minuti. Zukanović i Kolašinac su loše reagovali, a Mkhitaryan zabija i drugi pogodak na meču.

U jeku armeneskih napada, Zmajevi su četiri minute kasnije stigli do izjednačenja preko Gojaka, a dva minuta poslije sudija ne svira očigledan jedanesterac kada je oboren Džeko. Umjesto panela Džeko je dobio žuti karton, kao i Planić koji je reagovao na sudijsku odluku.

Nova greška naše obrane stvorila je prostor za treći gol domaćina. U 77. minuti Mkhitaryan je bio asistent, a Hambardzumyan strijelac za 3:2.

Do kraj utakmice naši reprezentativci su stvarali šanse, ali nisu uspjeli postići gol barem za izjednačenje.

U sudijskom vremenu Armenci su pogodili i za 4:2, ponovo nakon loše rekacije naše odbrane. Šutirao jebMkhitaryan, a loptu u svoju mrežu skrenuo Lončar.

Nakon šest odigranih utakmica Zmajevi imaju samo sedam bodova, dva manje od trećeplasirane Armenije i pet od Finske koja je na drugom mjestu i ima utakmicu manje.