Novi uspjeh stonotenisera Kreke: Mlađi kadeti osvojili sedam medalja na Prvenstvu BiH

| 5:37
  •
  •
  •
  •

Na Državnom prvenstvo Bosne i Hercegovine za mlađe kadete u stonom tenisu, koje je prošlog vikenda održano u  Banja Luci, odlične rezultate su napravili takmičari STK Kreka Tuzla.

Tako su takmičari ovog kluba Ema Lovrić i Amar Isabegović osvojili po tri medalje, a Emina Ahmetović jednu.

Amar Isabegović bio je treći pojedinačno, drugi u dublu sa kolegom iz Viteza Kemalom Beganovićem i treći u mix dublu sa klupskom kolenicom Emom Lovrić.

Emina Ahmetović i Ema Lovrić su nove državne prvakinje u igri parova, a u finalu su u krajnje neizvjesnom meču sa 3:2 bile bolje od para Ćosić-Biogradlić. Također Ema Lovrić je postala viceprvak države , nakon što je u finalu poražena od Dore Ćosić iz CM Vitez sa 3:2.

U STK Kreka ističu i odličan nastup Kerima Fazlića, koji ima tek 10 godina, a zauzeo sedmo mjesto, zatim Azura Hanića koji je bio 13. i Tarika Fakovića koji odigrao odlične mečeve.