Vlado Jagodić nakon poraza od Krupe: Zaslužili smo izgubiti utakmicu!

•
  •
  •
  •

Igrači FK Sloboda od svoje publike u ovoj sezoni su se oprostili porazom. Bolja od njih je bila ekipa Krupe koja se sada na diobi četvrtog i petog mjesta sa osvojena 43 boda izjednačila sa Slobodom.

Šef Stručnog štaba “Crveno-crnih”, Vlado Jagodić, nije krio razočarenje posljednjom partijom svojih izabranika.

-Mnogo mi je žao što smo ovako završili ovu našu polusezonu ovdje na Tušnju. Nije mi to bio cilj i ja sam upozoravao igrače da je Krupa neugodna ekipa i ako ne uđemo u utakmicu onako kao protiv Radnika da možemo imati problema. Dozvoliti da u poluvremenu primimo dva gola u posljednje tri minute veliki je luksuz. Tražio sam od igrača da u prvih 10 do 15 minuta drugog poluvremena probamo smanjiti rezultat i da pokušamo  napraviti zanimljivu utakmicu. Mi smo u tome uspjeli i mislim da se utakmica lomila pri rezultatu 1:2, ali trebalo je malo više odlučnosti, ali i malo sreće. Treći gol je slomio ono malo nade što smo gajili, ali šta možemo, ja ću čestitati Krupi, kazao je Vlado Jagodić i dodao da je danas Sloboda realno zaslužila izgubiti utakmicu jer fudbaleri nisu bili u izdanju u kakvom znaju biti na Tušnju.

U posljednjem kolu Lige za prvaka N/FSBiH Sloboda je gost Zrinjskog, ekipi koja je trenutni lider na tabeli.