Slobodi pobjeda u derbiju: Željo nemoćan, “Crveno-crni” na čelu tabele

•
  •
  •
  •

U derbi utakmici 4. kola BH Telecom Premijer lige BiH, Sloboda ja danas pobijedila Željezničar, te sa 10 bodova zauzela prvu poziciju na tabeli.

Tuzlaci su u današnjem susretu bili bolji u svim segmentima igre i potpuno zasluženo bodove ostavili na Tušnju.

Prvo poluvrijeme, koje je igrano po nevremenu i jakoj kiši, završeno je bez golova, a “crveno-crni” su ostali oštećeni za nedosuđeni jedanesterac u finišu prvog dijela igre. Udarac Mahira Karića na putu prema golu, u šesnaestercu zaustavio Siniša Stevanović, a sudija Vladimir Bjelica, na iznenađenje svih na tarenu i tribinama, nije pokazao na bijelu tačku.

U nastavku, danas mnogo bolja Sloboda za 12 minuta igre postigla je dva pogotka. Prvo je u 53. minuti lijepu loptu Amera Ordagića u mrežu Kjosevskog poslao Mladen Veselinović za prednost od 1:0. Četiri minute kasnije Nemanja Stjepanović postiže prekrasan gol s 25 metara za sigurno vodstvo od 2:0.

U narednom kolu, Sloboda očekuje novi derbi, u kojem gostuje kod ekipe aktuelnog prvaka Zrinjskog.

(Tuzlainfo.ba) / Foto: sportsport.ba