Sloboda teško savladala Vitez: Veselinović pogodio, Pirić odbranio penal!

•
  •
  •

U prvom duelu trećeg kola Premijer lige BiH u kojem su na tuzlanskom Tušnju snage odmjerile ekipe Slobode i Viteza, slavili su Crveno-crni.

Mladen Veselinović je pogodio u 69. minuti, nakon što ga je lijepo uposlio Amer Ordagić, te je matirao Ivana Tirića za prednost od 1:0, što je bio i jedini pogodak današnjeg meča – piše Bportal.

Sloboda je zasluženo povela, iako je golman Pirić nešto ranije skrivio, a zatim se i iskupio za svirani penal.

Naime, golman Slobode je bez velike potrebe u jednom trenutku napustio gol, te je oborio Bobana Đerića, koji je krenuo prema golu domaćeg tima. Odgovornost za penal je preuzeo Hrvoje Barišić. Međutim, Pirić se iskupio za skrivljeni penal, te je odbranio udarac protivničkog igrača.

Crveno-crni ovime se nastavili dobru seriju igre, nakon što su u prvom kolu s 3:0 razbili Olimpic, pa onda na Pecari odigrali 2:2. Iako su gubili s 2:0 na poluvremenu, u Slobodi s pravom mogu i da žale što na kraju nisu osvojili sva tri boda.

S druge strane, ekipi Viteza ovo je bio prvi poraz, s obzirom da su u dosadašnjem dijelu prvenstva bili neporaženi, mada nisu ni slavili. Vitežani su prvo odigrali 1:1 na Pecari, pa su kod kuće istim rezultatom remizirali protiv Mladosti. Zanimljivo, u obje utakmice Vitez je vodio.

Duel s Vitezom ujedno je bio i posljednji meč suspenzije za iskusnog Zajka Zebu, koji je dao tri gola Vitezu u prošloj sezoni, te ne treba dodatno ni govoriti koliko će njegov povratak značiti Slobodi u narednim mečevima.

(Tuzlainfo.ba) / Foto: sportsport.ba