Remi na Pecari: Sloboda nakon preokreta stigla do 2:2!

•
  •
  •
  •

U posljednjoj utakmici 2. kola Premijer lige NFSBIH Sloboda je večeras na Pecari odigrala neriješeno sa ekipom Širokog Brijeda (2:2).

Slobodin bod je vrijedniji time što su Tuzlaci stigli vodstvo domaćina iz prvog poluvermena od 0:2.

Široki Brijeg je u 14. minuti došao u vodstvo. Wagner je ubacio, a Baraban zatresao Pirićevu mrežu za 1:0. Deset minuta kasnije Široki je uduplao prednost. Crnov je izveo slobodni udarac a lopta je prošla kroz kompletnu odbranu Slobode i stigla do Wagnera, kojem nije bilo teško da pogodi za 2:0.

Sloboda je u drugom poluvremenu ekspresno stigla do poravnanja. Prvo je Karić u 47. minuti pogodio za smanjenje rezultata na 2:1, da bi tri minute kasnije Krpić pogodio za 2:2. Oba puta je asistent bio Vladimir Grahovac.

Do kraja utakmice obje ekipe su imale svoje šanse za pobjedu, te je remi zasigurno najrealniji rezultat.

U narednom kolu Sloboda na Tušnju dočekuje ekipu Viteza, koja je u prva dva kola upisala dva remija.

(Tuzlainfo.ba) / Foto: Arhiv