Minimalan poraz u Izraelu: Beitar golom iz penala eliminisao Slobodu!

| 18:38

Minimalnim porazom od Beitara (1:0) u uzvratnom susretu u Jerusalemu, Sloboda se već u prvom pretkolu oprostila od Europa Lige.

Domaći su do pobjede doši sa bijele tačke, golom Atzily-a u 66. minuti. Prije toga je prestrogo dosuđena najstroža kazna za domaći tim. Uzalud su Tuzlaci protestvovali kod ukrajinskog sudije, koji je uveliko kumovao prolasku izraelskog kluba.

Inače, Sloboda je u prvom poluvremenu bila bolja ekipa na terenu, a dvije dobre prilike nisu iskoristili Ordagić i Mehidić.

Posao “Crveno-crnim” je otežao i Aldin Džidić koji je dobio crveni karton u 84. minuti.

Tuzlaci su do kraja utakmice imali odličnu priliku za izjednačenje i proalazak dalje, ali je Karićev šut krajnjim naporom odbranio domaći goman Kleyman.

Krajnji utisak je da nakon dvomeča sa predstavnikom Izraela, u redovima Slobode imaju za čime žaliti.