Težak poraz pred evropski nastup: Slovenci napunili mrežu Slobode!

| 20:46

Crveno – crni su generalkom protiv Domžala okončali pripreme za prvo pretkola Europa lige u kome će snage odmjeriti sa jerusalemskim Beitarom.

Izabranici Husrefa Musemića su u Športnom parku u Domžalama ubjedljivo poraženi od domaćina rezultatom 6:1 (4:0).

Meč je otvorila sljedeća jedanaestorka Crveno – crnih: Pirić, Efendić, Merzić, Džidić, Kostić, Stjepanović, Ordagić, Veselinović, Govedarica, Zeba, Karić. Trećeplasirani tim Slovenije na samom početku meča došli su do sigurnog vodstva.

U 5. minuti pogodio je Brachi, a već četiri minute kasnije Balkovec donosi Domžalama vodstvo 2:0. U 20. minuti Balkovec iz penala postiže treći gol za domaćine, a dvije minute kasnije na 4:0 vodstvo povisuje Vuk. U drugom poluvremenu isti igrač je sa 11 metara postigao peti gol za Domžale.

Jedini gol za Slobodu postigao je Fatić u 72. minuti susreta, a konačnih 6:1 postavlja Ivkić u 84. minuti susreta. Dodajmo da su u drugom poluvremenu šansu za igru dobili Erić, Fatić, Krpić, Grahovac, Lazevski, Mehidić i Zec.

(Tuzlainfo.ba/FK Sloboda) Foto: Foto: Lado Vavpetič – NK DOmžale