Radost na Tušnju: Sloboda osigurala Evropu, mreža Sarajeva puna “do vrha”!

| 17:09

Sloboda je na Tušnju uvjerljivo slavila protiv Sarajeva i s tri boda osigurala svoje mjesto u kvalifikacijama za Europsku ligu sljedeće sezone.

Sloboda je povela u 33. minuti pogotkom Zebe iz jedanaesterca.

Kazneni je udarac skrivio Matej Delač koji se vratio na gol Sarajeva, a koji je napravio prekršaj nad Krpićem.

Samo tri minute kasnije Tuzlaci su udvostručili vodstvo autogolom braniča Sarajeva, Kovačevića.

Veselinović je u 83. minuti zabio za 3:0, a veliku predstavu Sarajeva je zaokružio Šarić koji je u šestoj minuti sudačke nadoknade postavio konačnih 4:0.

Zrinjski (66) je uvjerljivom pobjedom gostovanjem kod Mladosti (0:3) stigao do četvrtog naslova prvaka BiH, dok je Sloboda (62) kolo prije kraja sigurna na mjestu viceprvaka države.

Već u srijedu Slobodu čeka nova utakmica u okviru finala Kupa BiH kada dočekuju Radnik.

(Tuzlainfo.ba) / Foto: Bportal.ba