Košarka: Kantonalni derbi u Tuzli pripao Banovićankama

| 19:13

Košarkašice Banovića slavile su na gostovanju u Tuzli, u derbiju Lige 6 protiv Jedinstva rezultatom 93-78. Iako to rezultat ne pokazuje, Banovićanke su teško došle do pobjede, a utakmica je praktično odlučena u posljednjoj četvrtini koju gošće rješavaju u svoju korist rezultatom 25-14.

Početak utakmice je apsolutno pripao Jedinstvu. U 6. minuti na semaforu je stojalo 18-7 za domaći tim. Jedinstvo je održavalo vodstvo do 18. minute kada gošće stižu do izjednačenja 35-35. Na poluvremenu je rezultat bio izjednačen 42-42.

Drugo poluvrijeme je počelo izmjenjivanjem ekipa u vodstvu, a posljednja prednost Jedinstva je bila pri rezultatu 61-60. Tada do izražaja dolazi umor domaće ekipe koja je praktično sa jednom petorkom odigrala cijeli susret. Iskusne gošće do su znački iskoristile i utakmicu uvele u rezultatski za njih siguran završetak.

Reprezentativni bek Tamara Kapor je sa 28 poena bila najefikasnija kod pobjednica, dok je poen više kod Jedinstva ubacila Melisa Brčaninović.

(TI/Bhbasket.ba) Foto: Darko Zabuš