FK Sloboda ne posustaje: Dva gola u mreži Mladosti, na redu je Široki Brijeg!

| 17:20

Golovima Anesa Haurdića i Zajka Zebe, Sloboda je danas u okviru 24. kola Premijer lige BiH na Tušnju savladala Mladost Doboj Kakanj.

Meč nije baš najbolje počeo za Tuzlake, jer je već u 2. minutu meča iz jedne kontre ekipa gostiju imala priliku za vodstvo, ali šut napadača Mladosti zaustavila je prečka.

Ipak, dvije minute kasnije, slavlje na Tušnju. Gol za 1:0 postigao je Haurdić, nakon prekida i ubačene lopte u šesnaesterac Mladosti.

Tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme, koje osim gola Haurdića i prečke gostiju, nije imalo ništa više za ponuditi.

Jaka kiša na Tušnju donekle je bila krivac nešto slabije igre, koja, ipak, nije smetala majstoru Zajku Zebi u 56. minutu. Sa nekih dvadesetak metara pogodio je iz slobodnog udarca, za ovacije oko 1.500 gledalaca na Tušnju.

Naredno kolo Sloboda je ponovo domaćin, kada naredne nedelje u Tuzlu dolazi ekipa Širokog brijega.

Derbi će se igrati u noćnom terminu u 19 sati pod svjetlima reflektora – piše Bportal.

(Tuzlainfo.ba) / Foto: Arhiv