“Crveno-crna mašina” nema milosti: I Vitezu tri komada, na redu je Sarajevo!

| 17:11

Ni nakon 21. kola BHT Premijer lige Crveno – crni ostaju na vrhu tabele.

Oni su danas na gostovanju u Vitezu slavili vrijednu pobjedu rezultatom 1:3 (1:0), te upisali treću pobjedu u šest dana, čime su još jednom potvrdili da nisu slučajno prvolasirana ekipa Premijer lige.

Domaći su došli u vođstvo u u 25. minuti, a krivac je bio Ivan Kostić koji autogolom trese mrežu  svog golmana Pirića.

U drugom dijelu Sloboda je krenula ofanzivno ka mreži domaćina. Nizali su se centasršutevi i korneri pred Vitezovim golom što se isplatilo u 65. minuti kada Zeba izvodi korner, Tirić katastrofalno griješi, lopta mu prolazi kroz ruke i pogađa u glavu Novaka koji trese svoju mrežu za 1:1.

U finišu meča Crveno – crni kreću na sve ili ništa, a radost mnogobrojnim navijačima tuzlanskog premijerligaša donio je Amer Ordagić. Igrala se 81. minuta kada je sjajni veznjak zatresao mrežu Viteza za veliki preokret. Tačku na i fenomenalnog poluvremena Crveno – crnih stavio je kapiten Zeba. Nakon asistencije Ahmetovića, majstor je u 90. minuti ovjerio zlata vrijedna tri boda.

Crveno – crni su nakon utakmice ostali u Vitezu gdje će se pripremati za utorak i uzvratni meč četvrtfinala Kupa BiH na stadionu “Asim Ferhatović Hase” gdje će pokušati sačuvati prednost iz prve utakmice sa Sarajevom (2:1).

Sloboda nakon 21. kola ima 47 bodova, tri više od drugoplasiranog Zrinjskog i osam bodova više od Sarajeva, Radnika i Širokog koji sa 39 bodova dijele pozicije od 3. do 5. mjesta.

(Tuzlainfo.ba) / Foto: FK Sloboda