Sloboda bolja od Sarajeva: Mnogo varnica na tribinama i terenu

•
  •
  •
  •

U prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine koja se igrala danas na Tušnju fudbaleri Slobode savladali su Sarajevo.

Izabranici Husrefa Musemića danas su na Tušnju slavili rezultatom 2:1.

Crveno-crni su u vodstvo došli preko Krpića u 24. minuti. Ordagić je sjajno ukrao loptu dafanzivcima gostiju, nesebično uposlio Krpića, a napadač Slobode bez većih problema proslijedio loptu u mrežu Bordo kluba.

Sloboda je s minimalnim vodstvom otišla na odmor.

Početkom drugog poluvremena, u 54. minuti, Tuzlaci su udvostručili prednost. Zajko Zeba je u svom stilu pogodio iz slobodnog udarca za 2:0.

Sarajevo je pet minuta prije meča uspjelo smanjiti prednost. Okić je iz sumnjivog penala matirao Pirića.

Inače, utakmica je obilovala nemilim scenama.

Tokom poluvremna avijači Sarajeva su preskočili zaštitnu ogradu te krenuli u fizički obračun sa navijačima Slobode. Obračun su zaustavili zaštitari i specijalna policija, a gostujući navijači su nakon incidenta pod pratnjom autobusima ispraćeni ka Sarajevu.

Nakon utakmice verbalne duele su imali predsjednik Slobode Azmir Husić i direktor Sarajeva Dino Selimović, a drzak prema novinarima bio je i trener FK Sarajevo Milomir Ješić, neželeći odgavarati na pitanja o dosuđenom spornom penalu za njegov tim.

Glavni arbitar utakmice Zoran Grbić podijelio je veliki broj žutih kartona domaćoj ekipi, a u prvom dijelu je isključen i pomoćnik Husrefa Musemića, Amir Spahić.

Revanš susret igra se 15. marta na stadionu Koševo u Sarajevu.

(Tuzlainfo) / Foto: Bportal