Izbor sportiste Tuzle: Najvrijednije priznanje za Emira Čerkezovića

by admin
| 19:21
  •  
  •  
  •  
  •  

U Tuzli su večeras proglašeni najbolji sportisti za 2015. godinu, a epitet najboljeg očekivano je ponio Emir Čerkezović, košarkaš Slobode, koji je nedavno proglašen i najboljim sportistom u Tuzlanskom kantonu.

Kao član kadetske reprezentacije Bosne i Hercegovine u košarci, Emir Čerkezović je u prošloj godini osvojio zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu održanom u Litvaniji, te zlatnu medalju na Olimpijskim igrama mladih koje su održane u Gruziji.

Manifestaciju je u obnovljenoj zgradi narodnog pozorišta Tuzla organizovao Sportski savez Tuzle, a pokrovitelj je Grad Tuzla, koji je nagrađenim obezbjedio novčane nagrade ukupne vrijednosti 11.000 KM.

Nagrade po kategorijama:

OFICIJELNI OLIMPIJSKI SPORTOVI

NAJUSPJEŠNIJI SENIORI/SENIORKE

1. Rusmir Malkočević – AK „Sloboda – Tehnograd“

2. Anela Alagić – KK „Jedinstvo BHT“

3. Maid Sukanović – PK „Zmaj – Alpamm“

NAJUSPJEŠNIJI JUNIORI/JUNIORKE (DO 18 GODINA)

1. Melisa Brčaninović – KK „Jedinstvo BHT“

2. Vanessa Tinjić – KRSG „Sloboda“

3. Nedim Ahmić – TK „Sloboda“

NAJUSPJEŠNIJI KADETI/KADETKINJE (DO 16 GODINA)

1. Laura Tomić – TK „Sloboda“

2. Mila Hrustić – PK „Zmaj – Alpamm“

3. Melika Kovčić – PK „Sloboda“

NAJUSPJEŠNIJE EKIPE

1. KK „Jedinstvo BHT“

2. AK „Sloboda – Tehnograd“

3. BK „Zmaj do Bosne“

NAJUSPJEŠNIJI TRENERI

1. Svitlana Tinjić – KRSG „Sloboda“

2. Mirza Oštraković – KK „Jedinstvo BHT“

3. Mirza Mulahasanović – TK „Sloboda“

PREPOZNATI OLIMPIJSKI I OSTALI SPORTOVI

NAJUSPJEŠNIJI SENIORI/SENIORKE

1. Dajana Crnoglavac – KBS „Tuzla – Sinbra“

2. Amra Vrabac – VT Kung Fu Klub „Panther“

NAJUSPJEŠNIJI JUNIORI I KADETI

1. Dina Mahmud – KBS „Tuzla – Sinbra“

2. Dženita Ibralić – VT Kung Fu Klub „Panther“

3. Amila Suljić – KBS „Storm“

NAJUSPJEŠNIJE EKIPE

1. Kuglaški klub „Sloboda“

2. KBS „Tuzla – Sinbra“

3. VT Kung Fu Klub „Panther“

NAJUSPJEŠNIJI TRENERI

1. Una Selman – Žilić – KBS „Tuzla – Sinbra“

2. Mirsad Nokto – VT Kung Fu Klub „Panther“

3. Zijah Jogunčić – KK „Sloboda“

OFICIJELNI PARAOLIMPIJSKI SPORTOVI

NAJUSPJEŠNIJI SPORTISTA

 – Kadira Nukić – Streljački invalidski klub „Tuzla“

NAJUSPJEŠNIJA EKIPA

– Streljački invalidski klub „Tuzla“

NAJUSPJEŠNIJI TRENER

– Mirsad Hasić – Streljački invalidski klub „Tuzla“

OSTALI PARAOLIMPIJSKI SPORTOVI

NAJUSPJEŠNIJI SPORTISTA

– Admir Aščerić – KSS „Tuzla“

POSEBNA PRIZNANJA

IZUZETNA SPORTSA DOSTIGNUĆA

– FK „Sloboda“

NAJUSPJEŠNIJI PEDAGOG

– Zijad Šabić – OŠ „Miladije“

NAJUSPJEŠNIJI SPORTSKI RADNICI

1. Nedžad Aščerić

2. Elvir Bijedić

3. Ekrem Ibrić

NAJUSPJEŠNIJI SPONZORI U SPORTU

1. Transturist DD Tuzla

2. Deling DOO Tuzla

3. Cestotehnik DOO Tuzla

(Tuzlainfo.ba)

Tuzlainfo.ba pratite na društvenim mrežama: Facebook, Instagram i Youtube.
Svoje priče, upite i fotografije šaljite na našu e-mail adresu.