“Crveno-crni” u odličnoj formi: Sloboda bolja i od Dinama iz Minska!

•
  •
  •
  •

Generalnu probu pred početak prvenstva igrači FK Sloboda su odigrali danas protiv Dinama Minsk, a utakmica je okončana novom pobjedom “Crveno-crnih” sa konačnih 2:0 (1:0).

Bjelorusi su važili za papirnate favorite, no izabranici Husrefa Musemića pokazali su zbog čega trenutno drže vrh premijerligaške tabele.

Igrala se 18. minuta kada je Ahmetović sjajno glavom spustio loptu na lijevu stranu do Haurdića koji u brzom naletu ulazi u šesnaesterac Dinama i upošljava Zebu koji ne propušta takve prilike, pa je rezantnim udarcem ljevicom rutinski zatresao mrežu protivnika.

U 63. minuti Tuzlaci su povećali vodstvo na 2:0, a brzu kontru iskoristio je Veselinović kome nije bilo teško na asistenciju Ahmetovića zatresti mrežu nemoćnog čuvara mreže Dinama.

Današnja utakmica je bila generalna proba uoči nastavka prvenstva, u kojem Slobodu očekuje pojačani Borac.

U pripremnim utakmicama Sloboda je do odlaska u Antaliju pobijedila Podrinje iz Janje (1:0), dok je poražena u susretima sa Zvijezdom iz Gradačca (0:2).

Tokom priprema u Turskoj izabranici Husrefa Musemića su poraženi od kazahstanskog Toba (1:2), remizirali su sa danskim prvoligašem Nordsjaellandom iz Faruma (2:2), dok su pobijedili kineski Dalian Yifang (3:1), te danas Dinamo iz Minska (2:0).