Loše otvaranje priprema u Turskoj: Sloboda poražena od Tobola

•
  •
  •
  •

FK Sloboda, lider premijerligaške tabele, doživjela je poraz u prvom kontrolnom susretu na pripremama u Antalyji (Beleku).

Od izabranika Husrefa Musemića bolji su bili igrači kazahstanskog Tobola rezultatom 2:1, javlja Bportal.

Crveno-crni su na odmor otišli sa minimalnom prednošću. Mrežu Kazahstanaca u 40. minuti zatresao je brzonogi Mladen Veselinović.

Ipak, Tobol je u drugom dijelu uspio u potpunosti preokrenuti rezultat. Do poravnanja su stigli u 64. minuti, a do pobjednosnog pogotka šest minuta kasnije.

Husref Musemić, baš kako je ranije i najavio, protiv Tobola je izveo dobro poznatu postavu. Pirić na golu, Efendić, Mehmedagić, Kostić i Ivetić u zadnjoj liniji, Stjepanović, Sarić, Zeba, Veselinović i Haurdić u veznom redu i Ahmetović u vrhu napada.

Tuzlaci će na turskim pripremama odigrati još tri duela. Tim Husrefa Musemića 13. febraura igra sa danskim Nordsjaellandom, 16. februara suparnik Crveno-crnih bit će kineski Dalian Yifanga, a ”generalku” lider premijerligaške tabele igra sa Dinamom iz Minska 19. febraura.